Znana książka psychologiczna

Pozycje terapeutyczne wydawnictwa wir

Wydawnictwo WiR pochodzi z Krakowa. Na rynku wystartowało w 1997 roku. Od samego startu w swoich książkach stawiało na aktywne wsparcie oferowane nauczycielom, logopedom, ale także innym terapeutom. Wspiera ono rodziców i uczniów w trudnych procesach edukacji. Wiele wydawanych przez nich publikacji, tworzone jest z myślą o dzieciach u których występują zaburzenia w zakresie językowej komunikacji. Wydawnictwo daje możliwość zakupu m.in. bajek, materiałów do nauki czytania, czy też pozycji edukacyjnych. W ofercie producenta znaleźć można także podręczniki językowe, książki wspierające edukację, i różnego rodzaju pozycje dla dzieci mających kłopoty w nauce. Książek pisane są przez uznanych specjalistów, dla których ważne jest używanie nowoczesnych metod, ale także to aby przekaz informacji był zrozumiały dla odbiorcy. Stawiają oni też na poprawność merytoryczną. Ciekawa oprawa graficzna to również coś na co można liczyć wybierając książki wydawnictwa Wir. W ofercie WiR znajdują się pomoce naukowe, opracowane w oparciu o metodę Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauka Czytania, to cieszącą się uznaniem metoda której autorem jest prof. Cieszyńska.

Edukacja terapeutów i rodziców

Wydawnictwo WiR z Krakowa jest na krajowym rynku książki stosunkowo młodym podmiotem. Pierwszą książkę wydali 25 lat temu. Wydawnictwo jednak już od samego początku chciało dostarczać merytoryczne, pomocne publikacje nauczycielom i rodzicom. Swoimi pozycjami trafiali także do dzieci, zarówno te, których rozwój przebiega tak jak powinien, jak i tych u których zdiagnozowane zostały różne zaburzenia, jak chociażby w obszarze komunikacji językowej. Wśród książek wydawnictwa WiR, zarówno tych napisanych w przeszłości, jak i obecnie, znaleźć można pozycje pisane przez cenionych specjalistów, dlatego ci, którzy pracują z najmłodszymi ludźmi znajdą wśród nich coś dla siebie. Przede wszystkim wśród logopedów i psychoterapeutów dzieci i młodzieży, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności, a przez to jeszcze lepiej pomagać swoim małym pacjentom, są klienci wydawnictwa. Książki sygnowane przez wir cechują się zauważalnie zadowalającym poziomem w zakresie merytoryki. Podkreślić też warto nowoczesne podejście, jakie do poruszanych zagadnień mają autorzy. Doskonała oprawa graficzna to również coś, co nie uchodzi uwagi odbiorców. Wszystko to powoduje, że pozycje udostępnione przez wydawnictwo WiR mają dobry odbiór i uznanie wśród polskich odbiorców. Na szczególne zainteresowanie uwagę zasługują pozycje, których celem stało się wsparcie osób dorosłych, mających za sobą przykre wydarzenia, jak np. choroby typu udar i związane z nim choroby pokrewne. Takim pacjentom wydawnictwo WiR daje możliwość skorzystania z serwisu DlaUmyslu.pl, w którym poruszono tematy terapii neurologopedycznej, wzmacniającej i przywracającej zdolności mowy, jakie często występują po chorobach natury neurologicznej. Książki oraz gry tworzone przez wydawnictwo WiR znaleźć można w sklepie internetowym EduKsięgarnia.

Pozycje oferowane przez wydawnictwo

Wśród dostępnych w księgarniach książek wydawnictwa Wir, znajdują się publikacje które niosą pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kategorie, w jakich szukać należy książek wydawnictwa WiR w internetowych księgarniach edukacyjnych, to np. trening koncentracji oraz logopedia i nauka poprawnej wymowy. Dzieci posiadające trudności w nauce czytania i pisania także znajdą pozycje które im pomogą. Terapeuci i rodzice dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne odnajdą pomocne książki. W szerokiej ofercie wydawnictwa znajdują się także materiały dla mniejszych dzieci klas 1-3. Temat treningu pamięci to też obszar który poruszają książki wydawnictwa.